El Chorro

Určitě každý už slyšel o El Chorru, Mekce sportovního lezení na jihu Evropy v provincii Andalusie.
Jestli ne, tak má tu nejlepší příležitost seznámit se s touto kultovní oblastí. El Chorro je malá vesnička asi hodinu jízdy autem od Malagy, hlavního města provincie, kam létá mnoho nízkonákladových letů. Pueblo (španělsky – vesnice) má velmi klidnou atmosféru a přátelské lidi, kteří si zvykli na množství zapálených lezců všech národností a kultur. El Chorro je španělský lezecký „Big Apple“.
Jaké roční období je nejlepší pro návštěvu? Toto je předmětem vášnivých diskuzí a nedá se jednoznačně určit, jaké měsíce jsou nejideálnější. Faktem je, že v El Chorru a blízké Desplomilandii se dá lézt celoročně. Z osobní zkušenosti vám doporučujeme říjen až květen. V zimních měsících ale může být zima a pršet. Je to individuální a každý rok je jiný. V létě je v El Chorru příliš horko a proto místní lezci jezdí na Desplomilandii, oblasti s pěti velkými sektory, které jsou situovány na sever.
Další velkou zajímavostí v Chorru je vyhlášená Královská stezka (Camino del rey). Je to úzký chodníček, který ve sto metrech výšky kopíruje strmé stěny soutěsky La Garganta (Krk). Tato stezka má dvě části. Úvodní část, asi ta nejhezčí, vás provede prvním kaňonem, který končí a vyúsťuje do nádherného údolí. Druhá část vás zavede do druhého kaňonu, kde stezka končí, a vy se musíte vrátit.
A teď už k samotnému lezení. El Chorro se dá rozdělit do 7 hlavních oblastí a každá z nich ještě obsahuje několik sektorů. Potenciál je ohromný. Od ukloněných, vertikálních, převislých až stropovitých profilů. Každý sektor má svá specifika. Někde převažují dírky, lišty a jsou sektory, kde se setkáte s pověstnými krápníky. Také v této oblasti se nacházejí vícedélkové sportovní cesty.

Indoorové kurzy

Preferujete lezení v teple a suchu? Prohlédněte si naši nabídku indoorových kurzů.

Outdoorové kurzy

Je libo trochu přírody a toho pravého vzrušení z lezení? Mrkněte na naše outdoorové kurzy.

Naši instruktoři lezení

Seznamte se s naším týmem zkušených lezců a lektorů.