Naši instruktoři lezení

Šéfinstruktor - Zdeněk Brázdil

Zkušený instruktor lezení na umělých stěnách, i skalách s dlouholetou praxí.
Držitel licence HAL (High Alpine Leader).
V současné době školí instruktory na umělé stěny i skály a horské průvodce.
Má bohaté zkušenosti s lezením v různých skalních oblastech i horách (V. Tatry, Alpy, Rocky Moutains, Kavkaz, Altaj, Ťan Šan, Pamír, Himaláje).

Lukáš Havelka

Instruktor lezení na umělých stěnách a instruktor skalního lezení.
Pochází z Ústeckého kraje, kde se tvořil jeho vztah k lezení a pobytu v přírodě. S lezením začal v poměrně brzkém věku díky rodině a hlavně otci. První lezecké krůčky absolvoval v domácí oblasti Perštejn a pískovcových oblastech Českého Švýcarska, jako jsou Tisá, Rájec, Ostrov ale také v Saském Švýcarsku, které se stalo pravidelnou víkendovou destinací. Nejoblíbenějšími oblastmi se byly Bielatal, Rathen, Falkenstein a mnoho dalších. Po několika letech, kdy se lezení věnoval jen sporadicky, objevil novou chuť ke sportu, kterou našel ve sportovním lezení a boulderingu. Zlomovým momentem byl několikaměsíční pobyt ve španělském El Chorru, kam se po několik zimních sezon vracel. S pracovním pobytem ve Španělsku se jeho takřka domovskými oblastmi staly Sella (Alicante) a Chulilla (Valencie). V posledních letech začal objevovat krásy Katalánska, které v současné době nabízí asi nejpestřejší nabídku sportovního lezení v celé Evropě. Další oblasti, kde strávil několik zim, jsou především Siurana a Margalef.V neposlední řadě se také věnuje boulderingu, který považuje za nedílnou součást lezeckých disciplín. Velmi rád předává své lezecké zkušenosti všem, kteří projeví zájem a chuť nahlédnout do světa lezení.

Lenka Štenclová

Instruktorka skalního lezení a lezení na umělých stěnách.
Již 12 let se věnuje sportovnímu lezení. Nejen rekreačně, ale dalo by se říct, že na plný úvazek. Tímto sportem vyplňuje svůj volný čas. Dříve se také se tomuto sportu věnovala závodně. Během studií se účastnila Akademického mistrovství ČR, odkud si dvakrát odvezla bronzovou medaili. Také se několikrát účastnila Českého poháru v boulderingu.
Nejraději má lezení na skalách. Ať už jde o bouldering, nebo lezení s lanem. Z oblastí v Česku se jí nejvíce líbí Moravský kras, zejména Holštejn a místní hospůdka, kde je radost posedět po prolezeném dni. V zahraničí jí k srdci asi nejvíce přirostl Albarracín a Margalef. Do budoucna má v plánu více poznat Fontainebleu a boulderingové oblasti ve Švýcarsku a hlavně v Čechách. Také bych se chtěla vrátit do Ceüse, které je pro ní ze všech oblastí nejkrásnější.

Martina Kobelová

Instruktorka lezení na umělé stěně.
S lezením se poprvé setkala v 18 letech na škole a od té doby se stalo nedílnou součástí jejího života. Mezi její oblíbené oblasti patří Chorvatsko - Paklenica, Omiš, Limský kanál. Navštívila mnoho dalších oblastí jako Český ráj, Ostrov, slovinská Vipava a rakouský Peilstein. Několik let jezdila na tábory jako oddílová vedoucí. Nyní pracuje ve speciální škole s postiženými dětmi. Mezi její velké vášně dále patří cestování. Navštívila mnoho zemí, zvláště pak ty na severu jako Norsko, Island, Skotsko.

Jiří Tomašovič

Jeden z našich nejzkušenějších instruktorů. Má bohaté zkušenosti s výukou jak dětí, tak dospělých.
Instruktor lezení na umělých stěnách a instruktor skalního lezení. Vystudovaný geodet, který při své práci zjistil, že pobyt v přírodě má své obrovské kouzlo. Vždy ho lákal pohyb na horách, a jak sám říká, „ čím jsou ty hory vyšší, tím intenzivnější je můj prožitek z nich“. Mezi jeho záliby patří horolezectví, vysokohorská turistika, ferraty, inline brusle, míčové sporty, běžky, lyže. Jeho oblíbené destinace jsou Orlické hory, Krkonoše, Jeseníky, Beskydy, Tatry, Raxalpe, Dachstein, Julské Alpy (Triglavsky národni park), Dolomity

Tomáš Klindera

Instruktor lezení na umělé stěně.
Je velmi aktivní člověk, který zvládá mnoho činností – sporty, aktivity s dětmi, kutilství a práci. Baví ho především pohyb – lezení, vodáctví, windsurfing a jachting. Vyráží také do hor na přechody, sněžnice anebo v dosahu města na kolo či inline brusle. Leze příležitostně - umělé stěny, boulder i skály v Evropě. Mezi oblast, která ho velmi zaujala je Gorges du Tarn ve Francii. Dlouhou dobu působí ve skautském oddíle u mladších kluků a má za sebou nespočet letních táborů v přírodě.

Kurzy pro dospělé

Koukněte na naši pestrou nabídku kurzů. Vybere si začátečník i zkušený lezec!

Kurzy pro děti

Proč nezačít s bezpečným lezením již v útlém věku? Svěřte své ratolesti našim zkušeným instruktorům.